Jakie buty na jesień?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Jesienią należy zadbać o swoje zdrowie i optymalny poziom ciepła. Pomijając kwestię diety, aktywności fizycznej i pozostałych składników zdrowia, równie istotne jest właściwe ubieranie. Niezwykle rzadko zdarzają się skrajne przypadki, które w ponure jesienne wieczory spacerują w krótkich spodenkach i podkoszulku. Z pewnością finał takiego postępowania szybko nabiera kierunku szpitalnego albo co najmniej silnego przeziębienia, z grypą włącznie. Każdy odpowiedzialny człowiek dostosowuje rodzaj garderoby do panującej pory roku. Dlatego wraz z pierwszym obniżeniem temperatur sandały zamieniają się na botki, a letnie sukienki na swetry i ciepłe kurtki. W kwestii butów nie tylko sfera estetyczna odgrywa duże znaczenie. Równie istotne są parametry, które chronią przed zimnem i przemakaniem materiału. Jak w takim razie wybrać odpowiednie buty na jesień? Czym się kierować?

Botki idealne na okres jesienno-zimowy

Z pewnością jedną z najlepszych propozycji jesienno-zimowego obuwia są botki. To charakterystyczny model, którego cholewka sięga powyżej kostki, zapewniając w ten sposób minimum niezbędnego ciepła. Rynek obuwniczy oferuje szeroki zakres zróżnicowanych modeli, które różnią się nie tylko fasonem, wysokością obcasa czy kolorem, ale także licznymi zdobieniami i dodatkami. Przy takim bogatym wyborze warto sobie zadać kilka pytań pomocniczych, które pozwolą znaleźć parę idealną. Pierwszym pytaniem może być to dotyczące jakości buta. Czy ma być to but trwały, przeznaczony do użytkowanie przez kilka sezonów? Wtedy warto zainteresować się produktami skórzanymi, które z pewnością będą nieco droższe od standardowych propozycji, za to posłużą przez dłuższy okres czasu. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie powinny też ulegać większym zabrudzeniom czy zniszczeniom. Poza modelami skórzanymi dużą popularnością cieszą się produkty zamszowe, które wymagają impregnacji. To szczególnie ważne w czasie wzmożonej wilgotności powietrza czy opadów deszczu. proces czyszczenia także wymaga nieco więcej wysiłku i czasu, ale efekt na pewno jest opłacalny.

Materiał to jednak nie wszystko. Zwłaszcza dla wygody duże znaczenie odgrywa wysokość obcasa lub koturna. Panie, które nie lubią podwyższonych butów lub potrzebują obuwia, by szybko się przemieszczać wybierają płaską podeszwę lub nieznaczny obcas. Do wyboru mamy obcasy na cienkiej szpilce albo botki na modnym słupku, który z pewnością gwarantuje większą stabilność. Miłośniczki koturnów także znajdą coś dla siebie. Pozostaje jeszcze wybór pomiędzy minimalistyczną wersją bez zdobień oraz ewentualnymi dodatkami w postaci frędzli, kamyczków lub wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *